fbpx

W naszej ofercie znajdują się panele fotowoltaiczne firmy Longi Solar o mocy 360 Wp. Są to moduły monokrystaliczne czyli te o najwyższej sprawności.

Ogniwa te posiadają warstwę PERC czyli pasywacje tylnej ścianki ogniwa. Ogniwo PERC odróżnia się od klasycznego ogniwa budową spodniej części. Pomiędzy górną częścią elektrody a dołem złącza p-n znajduję się warstwa izolatora, który posiada zadanie ograniczenie przyciągania elektronów do aluminiowej elektrody. Poza tym spodnia pasywacja powoduję odbicie promieniowania słonecznego ponownie do bazy ogniwa. Dzięki temu ogniwa fotowoltaiczne uzyskują większą moc. Zdolność wykorzystania światła o większej długości fali przez ogniwa PERC przekłada się na wyższą wydajność w szczególności rano, wieczorem i w pochmurne dni. Dodatkowo warstwa PERC powoduję obniżenie temperatury pracującego ogniwa co zwiększa sprawność.

Dalsze Działania

Oprócz warstwy PERC w panelach firmy Longi Solar dokonano przecięcia ogniwa na pół – half-cut, dzięki temu panel ma więc takich komórek dwa razy więcej. Zatem im więcej komórek tym wyższe napięcie na wyjściu paneli. Zastosowanie podwójnej liczby komórek bez żadnej zmiany w ich zarządzaniu spowodowałoby więc prawie dwukrotny przyrost napięcia oraz spadek natężenia prądu a co za tym idzie strat mocy. Moduły cięte w warunkach wysokiego nasłonecznienia, przy obniżonym natężeniu prądu płynącego przez ścieżki, mniej się nagrzewają, w wyniku czego całkowita produkcja energii jest w nich wyższa niż w standardowych ogniwach.

Kompleksowa Obsługa

Swoim Klientom montujemy inwerter firmy SOFAR Solar o odpowiedniej mocy do montowanej instalacji. Jest to ceniony producent inwerterów na rynku światowym. Falownik Sofar Solar charakteryzują się wysoką sprawnością. Zależy ona od konkretnego modelu – jest to ok. 98%. Posiadają szeroki zakres napięciowy. Są urządzeniami beztrasformatorowymi. Poszczególne modele wyposażone są w wyłącznik prądu stałego, co podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania. Łatwość ich obsługi zapewniają różne moduły i funkcje – np. komunikacja RS485 i Wi-Fi, elastyczny system monitorowania czy inteligentne monitorowanie mocy czynnej i biernej. Wykonane są z najwyższej jakości komponentów, można je instalować na zewnątrz budynków.