fbpx

Koniec zimy daję początek najbardziej optymalnemu czasu w roku pod względem produkcji energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczną.

Niewątpliwie najwięcej energii produkowanej przez instalacje fotowoltaiczną jest w sezonie od kwietnia do października. Wielu prosumentów zastanawia się, czy po tak mroźnej i śnieżnej zimie należy dokonać serwisu instalacji. Eksperci podkreślają, że elektrownie fotowoltaiczne należą do jednych z najbardziej bezawaryjnych instalacji.

Dlatego serwis jest konieczny wtedy, kiedy zauważy się znaczny wzrost cen za energię elektryczną, poluzowanie, nieprawidłowy wygląd modułów lub błędy na inwerterze. Należy zaznaczyć, że tegoroczna śnieżna zima mogła w jakimś stopniu obniżyć produkcje energii elektrycznej ale przyczyniła się również do oczyszczenia powierzchni modułów przez suwający się śnieg, co skutkuje, że nie trzeba podejmować działań mających na celu oczyścić moduły z zabrudzeń np. wynikających zabrudzeń spowodowanych ogrzewaniem domu mieszkalnego.

Oczywiście jeżeli właściciel zauważy znaczące zabrudzenia warto skontaktować się z firmą, która wykonuję czyszczenia modułów fotowoltaicznych.